A női NB1 idei 26 fordulójában a 14 csapatos bajnokságban 49 kapus lépett pályára, ez csapatonként 3,5-s átlagot jelent. A legtöbbet Szombathelyen foglalkoztatták (6), míg a legkevesebbet pedig az Érd és az MTK Budapest (2).
Egy játékos – Csapó Kincső – két csapatban is szerepelt, a szombathelyi csapattal kezdte a bajnokságot, majd végül Siófokon fejezte be (az ő teljesítménye külön-külön szerepel az ábrákon).
182 mérkőzést játszottak le a csapatok. Ezalatt összesen 13 860 kapura lövés történt, melyből 28,5%-os hatékonyságot követően 3 949 alkalommal védtek a kapusok.
A legkevesebb kapura lövés a győriek kapujára történt (777). A legtöbb dolguk az érdi kapuvédőknek volt, mert az ellenfeleik 1101 alkalommal kíséreltek meg gólt szerezni ellenük.
Minden csapatra levetítve ez mérkőzésenként 76,2 lövést jelentett, amiből 21,7 védés történt.
A lejátszott mérkőzések alapján a legtöbb védést a siófoki kapusok mutatták be – 328 kapura tartó lövést hatástalanítottak. A legkevesebb védés a Dunaújváros csapatánál történt. 231 alkalommal mutattak be védést a hálóőrök.
Siófok KC – 328 védés
Kisvárda Master Good SE – 321 védés
Mosonmagyaróvári KC SE – 318 védés
FTC Rail-Cargo Hungária – 311 védés
Győri Audi ETO KC – 303 védés
Érd – 295 védés
DVSC SCHAEFFLER – 291 védés
Alba Fehérvér KC – 275 védés
MTK Budapest – 268 védés
Váci NKSE – 264 védés
Szombathelyi KKA – 259 védés
EUbility Group-Békéscsaba – 247 védés
Boglári Akadémia-SZISE – 238 védés
Dunaújvárosi KKA – 231 védés
A védési hatékonyság tekintetében a Győri Audi ETO KC csapata zárt az élen. Kapusaik a lövések 39%-t hárították. A legalacsonyabb védési százalékkal a békéscsabai hálóőrök zártak. 23,5%-os mutatóval fejezték végül be a bajnokságot.
209 alkalommal tudtak a kapusok büntetődobást védeni. A legtöbbet – 22-t – az érdi kapusok, míg a legkevesebbet (7-t) a székesfehérvári hálőrök védtek.
Legtöbb 7m védés:
Bíró Blanka (FTC Rail-Cargo Hungária) – 15 védés
Szemerey Zsófia (Mosonmagyaróvári KC SE) – 12 védés
Györkös Rebeka (ÉRD) – 12 védés
Tomasevic Katarina (Szombathelyi KKA) – 12 védés
A bajnokság során 12 olyan kapus volt, akik csapatuk mind a 26 mérkőzésén a jegyzőkönyvben szerepeltek. (Szemerey Zsófia – Mosonmagyaróvári KC SE, Györkös Rebeka és Győrffy Alexandra – ÉRD, Bálint Anna és Bukovszky Anna – Váci NKSE, Csapó Kyra és Giegerich Ann-Cathrin – DVSC SCHAEFFLER, Győri Barbara és Suba Sára – MTK Budapest, Mátéfi Dalma – Kisvárda Master Good SE, Gercsó Nóra – Boglári Akadémia-SZISE)
Az egyéni védési mutatók tekintetében – mennyi kapura lövés kell 1 védéshez – az átlagos érték 3,6 lövés/1 védés lett. Az átlagnál jobban 19 kapus teljesített. Közülük ketten nem töltöttek legalább 60 percnyi játékidőt a parketten a bajnokság során.
Legtöbb védés:
Szemerey Zsófia (Mosonmagyaróvári KC SE) – 222 védés
Györkös Rebeka (ÉRD) – 217 védés
Pásztor Bettina (Kisvárda Master Good SE) – 204 védés
Legjobb hatékonyság:
Konsasova Izabella (Kisvárda Master Good SE) – 57% (mindössze 4 percet töltött a pályán a játékidő statisztika szerint)
Glauser Laura (Győri Audi ETO KC) – 41%
Solberg Silje (Győri Audi ETO KC) – 40%
Az alábbi ábrákon részletesebben láthatók az egyéni teljesítmények adatai.
A bajnokság során a legtöbbet Tomasevic Katarina (Szombathelyi KKA) töltötte a pályán – 1122 percet őrizte csapatának kapuját. Mögötte a sorban Györkös Rebeka az érdi védelem mögött 1035 percet védett. Végül a harmadik legtöbb játékidővel Szemerey Zsófia rendelkezik. Ő 1026 percen keresztül próbálta megakadályozni a támadókat a gólszerzésben mosonmagyaróvári színekben.
Az átlagos játékidő tekintetében is Tomasevic az első (43 perc/mérkőzés). Azonban utána Janurik Kinga (FTC Rail-Cargo Hungária) következik a sorban, aki 20 mérkőzésen 804 percet töltött a pályán, ami mérkőzésenként 40 percet jelentett. A harmadik Györkös Rebeka, aki közel 40 percet állt kapuban csapata mérkőzésein átlagban.
A későbbiekben a férfiakhoz hasonlóan a női mezőnyben is elemezzük a játékosok és csapatok teljesítményét.
Forrás: mksz.hu